Rozwój umiejętności i doświadczenia
Gry symulacyjne to jednodniowe symulacje biznesowe, które pozwalają Ci wcielić się w różne role. Zajęcia te doskonale imitują rzeczywistość, oferując uczestnikom unikalną szansę rozwijania umiejętności i podejmowania decyzji mających realne konsekwencje.
Gry symulacyjne są przeznaczone dla różnorodnych grup pracowników oraz zespołów, obejmując obszary związane z IT, zarządzaniem usługami IT, a także kulturą współpracy i zwinnością organizacji, m.in.:
Gry symulacyjne są doskonałym narzędziem dla różnych grup zawodowych, umożliwiając praktyczne zastosowanie teorii i doskonalenie umiejętności w bezpiecznym środowisku.
Rozwój umiejętności i doświadczenia
Budowanie i integracja zespołów
Doskonalenie zdolności do podejmowania decyzji
Zdobycie świadomości procesów biznesowych
Budowanie kultury organizacyjnej
Ocena i usprawnianie aktualnie stosowanych praktyk i obszarów
Zastosowanie nowych metodologii
Edukacja w przyjemny sposób
W niniejszej symulacji będziesz „pracować” w zespole usług cyfrowych firmy SPACE-Y. Ta firma sprzedaje dane zbierane podczas misji kosmicznych klientom takim jak uniwersytety czy centra badawcze. Przed twoim zespołem stoi jasne zadanie: „Doprowadź do startu rakiety z lądownikiem MarsLander oraz jego lądowania na Marsie i zbierz cenne dane dla uniwersytetów i centrów badawczych”.
W trakcie symulacji MarsLander II nauczysz się m.in.: co jest kluczowe w ITSM nowej generacji, jak można poprawić przepływ pracy, w jaki sposób ciągle ulepszać swoje produkty, jak stać się elastyczną organizacją świadczącą usługi, która szybko reaguje na zmienne zapotrzebowania rynku.
Parts Unlimited jest w tarapatach. Doniesienia prasowe ujawniają słabe wyniki finansowe organizacji. Transformacja biznesowa z wykorzystaniem IT została zainicjowana w dziale Retail Operations jako rozwiązanie dla tego problemu oraz działanie niezbędne do ratowania firmy i przywrócenia przewagi konkurencyjnej. Wiceprezes ds. IT został zaangażowany do prowadzenia projektu Feniks (The Phoenix Project) i jest odpowiedzialny za jego sukces. Wiceprezes ma jednak na głowie ogrom pracy, w tym olbrzymi backlog incydentów, problemów, projektów i innych zadań operacyjnych.
W trakcie symulacji The Phoenix Project nauczysz się m.in.: jak stosować zasady DevOps w konkretnej sytuacji, jak znaleźć właściwą równowagę między realizacją SLA a dostarczaniem projektów IT zgodnie z planem, jak stworzyć lepszy przepływ w swoich zespołach.
W trakcie symulacji mamy możliwość przećwiczyć i nauczyć się rozwiązywać incydenty pracując indywidualnie, pracując zespołowo, gdy incydent „krąży” między poszczególnymi zespołami lub gdy wymagana jest analiza przyczyny źródłowej. W każdym z tych scenariuszy wymagane jest inne podejście, w jednym koncentrujemy się szybkim działaniu i sprawnej komunikacji, w innym bardziej na jakości i umiejętności zbierania informacji rozwiązania.
W trakcie symulacji SOLVE nauczysz się m.in.: jak poprawić współpracę i komunikację przy rozwiązywaniu incydentów i problemów, jak poprawić jakość dokumentacji incydentów, jak szybko i z minimalnym ryzykiem przywrócić usługę/produkcję do działania.
Fly4You to młoda linia lotnicza, specjalizująca się w promocji i sprzedaży biletów lotniczych dla młodych podróżnych. Aby umożliwić firmie 'gotowość na przyszłość', zespół zorganizował spotkanie i opracował mapę transformacji. Zaplanowano szereg nowych usług na nadchodzące miesiące. Prezes zarządu postanowił również zminimalizować ryzyka z przeszłości i zwiększyć zdolności IT. W tym celu poprosił eksperta od SAFe®, aby zaczął wdrażać zasady SAFe® w organizacji. Aby osiągnąć te cele, zespół będzie postępować zgodnie z planem krok po kroku opartym na zasadach SAFe®.
W trakcie symulacji Fly4You nauczysz się m.in.: jak zorganizować programy transformacji cyfrowej, jakie są kluczowe elementy SAFe®, jak być elastycznym i skalowalnym podczas budowy nowych systemów i usług, jak wprowadzić 'kulturę' SAFe® w organizacji,
Masz wątpliwości i nie wiesz, w której grze symulacyjnej wziąć udział? Pomożemy wybrać Ci najlepszą drogę do osiągnięcia Twoich celów. Wypełnij formularz kontaktowy lub umów się na spotkanie, aby omówić Twoje potrzeby.
Aby wziąć udział w symulacji, nie potrzebujesz żadnych wymagań wstępnych. Gry symulacyjne są przeznaczone dla różnorodnych grup pracowników oraz zespołów, obejmując obszary związane z IT, zarządzaniem usługami IT, a także kulturą współpracy i zwinnością organizacji.
Wszyscy trenerzy Conlea to praktycy. Zarządzają (lub zarządzali) projektami i zespołami IT w dużych organizacjach (np. Nordea, ATOS, IBM, mBank, ABB, Inpost, Cisco, Capgemini, BSH, Siemens, GSK, Ergo Hestia, Lufthansa, PZU, Fujitsu). Podczas naszych szkoleń przekazują wiedzę teoretyczną, ale także pokazują, jak sami stosują ją w praktyce. Uczestnicy szkoleń szczególnie doceniają to, że nasi trenerzy rozumieją ich wyzwania i dzielą się własnym doświadczeniem.
Oczywiście, w naszym składzie Trenerskich posiadamy około 30 Trenerów, z czego ok. 80% szkoli również w języku angielskim.
Szkolimy w formule stacjonarnej bądź w formule online.
Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat wyboru wartościowego szkolenia, dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę.
Eksperymentowanie w bezpiecznym środowisku